Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czechy kupiły radary EL/M-2084

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 grudnia 2019

Wczoraj, 5 grudnia, Dyrekcja Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Obrony Izraela (SIBAT) podpisała umowę z czeskim Ministerstwem Obrony w sprawie zakupu 8 wielozadaniowych trójwspółrzędnych radiolokatorów wieloczynnościowych Elta EL/M-2084 Iron Dome. Wartość porozumienia jest szacowana na ok. 125 mln USD.

Dostawy radarów EL/M-2084 dla sił zbrojnych Republiki Czeskiej zostaną zrealizowane w l. 2021-2023/ Zdjęcie: Elta  

Umowa zakłada też transfer najnowocześniejszych technologii i know-how z Izraela, a także 30-% offset, obejmujący projektowanie, produkcję, montaż, integrację, testy i obsługę urządzeń przez czeskie przedsiębiorstwa przez cały okres eksploatacji radarów.

Według relacji Israel Aerospace Industries – macierzystej spółki Elty, część urządzeń będzie produkowana w Czechach – w grę wchodzi wytwarzanie modułów nadawczo-odbiorczych na bazie azotku galu oraz ciężarówek i siatek maskujących.

Radary zostaną użyte przez naszych południowych sąsiadów do zadań obrony powietrznej i będą interoperacyjne z czeskimi i NATO-wskimi systemami dowodzenia i kierowania. Dostawy sprzętu oraz próby odbiorcze zostaną zrealizowane w l. 2021-2023 (Kanada zamawia radary pola walki, 2015-07-29, Czechy kupią izraelskie radary 3D, 2015-05-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.