Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus przejął MTM Robotics

Przemysł lotniczy, 16 grudnia 2019

Za nieujawnioną kwotę Airbus nabył MTM Robotics – spółkę specjalizującą się w automatyce przemysłowej. Przejęcie stanowi zapowiedź zwiększenia zaangażowania Airbusa w robotyzację procesów produkcyjnych. Już jako dział koncernu z Tuluzy, MTM zachowa obecne kierownictwo i 40-osobowy personel, a także zakład w Mukilteo niedaleko Seattle w stanie Waszyngton.

Przejęcie MTM stanowi dla Airbusa ostatni element planu działań przemysłowych, mającego pozwolić na uzyskanie oszczędności czasowych i finansowych dzięki postępom w robotyzacji produkcji i montażu samolotów pasażerskich / Zdjęcie: Airbus

Przejęcie MTM to najnowszy rozdział w ponad dziesięcioletniej historii współpracy, która zaowocowała wdrożeniem w zakładach Airbusa wielu lekkich robotów MTM. Chociaż przedsiębiorstwo z Mukilteo będzie działać jako spółka w 100% zależna od Airbus Americas Inc., nadal może obsługiwać innych klientów z branży lotniczej i kosmicznej. Od 2003 MTM wdrożyła ponad 40 systemów automatyzacji produkcji lotniczej, obejmujących maszyny, narzędzia, oprogramowanie maszynowe, oprogramowanie dla przedsiębiorstw i wsparcie w Stanach Zjednoczonych, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Cieszymy się, że możemy stać się częścią rodziny Airbusa. Czekamy na dalszą integrację naszych produktów i rozwiązań z systemem przemysłowym Airbusa – powiedział założyciel MTM, Mike Woogerd.

Konkurencyjność na rynku lotniczym będzie w najbliższej przyszłości zależała zarówno od umiejętności projektowania najlepszych samolotów, jak i od zbudowania najbardziej wydajnego systemu produkcyjnego. Automatyzacja i robotyka są kluczowe dla naszej strategii przemysłowej. Z przyjemnością witamy MTM Robotics w rodzinie Airbusa, ciesząc się z perspektyw jeszcze bliższej współpracy przy nowych projektach lotniczych – dodał Michael Schoellhorn, dyrektor operacyjny Airbusa.

MTM doskonale wpisuje się w nasze ambicje dotyczące inżynierii i innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych. Zarówno Airbus, jak i MTM Robotics uważają, że automatyzacja produkcji samolotów może i musi być lżejsza, mniej kapitałochłonna i wykorzystująca przenośne roboty. Łącząc wysiłki i umiejętności, mamy szansę na ustanowienie standardów przemysłowych dla lotniczych zakładów najbliższej przyszłości – skomentował Patrick Vigié, dyrektor Airbusa ds. technologii przemysłowych (Nowa linia montażu A320 , 2019-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.