Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot kuwejckiego Eurofightera

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 23 grudnia 2019

Dzisiaj, 23 grudnia, w ośrodku prób w locie koncernu Leonardo w Turynie-Caselle, odbył się lot pierwszego wielozadaniowego samolotu bojowego Eurofighter przeznaczonego dla Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya (wojsk lotniczym Kuwejtu). Samolot, oznaczony jako ISPA 6, został wyposażony w radiolokator Captor E-Scan z anteną fazowaną, w wersji oznaczonej jako Mk 0 (wcześniej Mk 1+).

Wizualizacja Eurofightera w barwach wojsk lotniczych Kuwejtu / Ilustracja: Eurofighter

Pierwsza partia z 22 jednomiejscowych i 6 dwumiejscowych Eurofighterów zamówionych przez Kuwejt ma zostać przekazana w kwietniu 2020. Samoloty będą dostarczone w konfiguracji Phase 3 Enhancement b (P3Eb), która obejmuje także system planowania misji i modernizację wyposażenia pokładowego i nawigacyjnego.

Kuwejckie Eurofightery będą wyposażone w rejestrator parametrów walki powietrznej (ACMI) P5DRS-Cubic i ulepszone pomoce nawigacyjne. Samoloty zostaną przystosowane do przenoszenia pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone i pocisków manewrujących Storm Shadow, a także zasobnika celowniczego Lockheed Martin Sniper. Pierwsi piloci Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya zakończyli szkolenie na Eurofighterach w lipcu br. (Kuwejccy piloci Eurofighterów, 2019-07-11)


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.