Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot kuwejckiego Eurofightera

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 23 grudnia 2019

Dzisiaj, 23 grudnia, w ośrodku prób w locie koncernu Leonardo w Turynie-Caselle, odbył się lot pierwszego wielozadaniowego samolotu bojowego Eurofighter przeznaczonego dla Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya (wojsk lotniczym Kuwejtu). Samolot, oznaczony jako ISPA 6, został wyposażony w radiolokator Captor E-Scan z anteną fazowaną, w wersji oznaczonej jako Mk 0 (wcześniej Mk 1+).

Wizualizacja Eurofightera w barwach wojsk lotniczych Kuwejtu / Ilustracja: Eurofighter

Pierwsza partia z 22 jednomiejscowych i 6 dwumiejscowych Eurofighterów zamówionych przez Kuwejt ma zostać przekazana w kwietniu 2020. Samoloty będą dostarczone w konfiguracji Phase 3 Enhancement b (P3Eb), która obejmuje także system planowania misji i modernizację wyposażenia pokładowego i nawigacyjnego.

Kuwejckie Eurofightery będą wyposażone w rejestrator parametrów walki powietrznej (ACMI) P5DRS-Cubic i ulepszone pomoce nawigacyjne. Samoloty zostaną przystosowane do przenoszenia pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone i pocisków manewrujących Storm Shadow, a także zasobnika celowniczego Lockheed Martin Sniper. Pierwsi piloci Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya zakończyli szkolenie na Eurofighterach w lipcu br. (Kuwejccy piloci Eurofighterów, 2019-07-11)


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.