Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuwejccy piloci Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 lipca 2019

Siedmiu pilotów z Kuwejtu zakończyło we Włoszech szkolenie lotnicze z użyciem wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon. Ceremonia wieńcząca kurs odbyła się w bazie lotniczej Galatina 5 lipca. Jednym z gości był dowódca Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya (wojsk lotniczym Kuwejtu) gen. bryg. Adnan Al-Fadhli.

Kuwejccy piloci, którzy ukończyli kurs dla pilotów Eurofighterów / Zdjęcie: MO Kuwejtu

Przemawiając podczas ceremonii, gen. Al-Fadhli powiedział, że to znaczące wydarzenie sygnalizuje wyraźną współpracę między Kuwejtem a Włochami w celu polepszenia zdolności sił zbrojnych Kuwejtu, a zwłaszcza wojsk lotniczych. Dowódca podkreślił, że kuwejccy piloci podczas kursu we Włoszech nie tylko nauczyli się latać Eurofighterem, ale także dowodzić eskadrą samolotów tego typu.

Pierwsza partia z 28 zamówionych przez Kuwejt Eurofighterów ma trafić do kraju do września 2020. Samoloty będą wyposażone w radiolokator Captor E-Scan z anteną fazowaną, rejestrator parametrów walki powietrznej (ACMI) P5DRS-Cubic i ulepszone pomoce nawigacyjne. Kuwejckie Eurofightery zostaną przystosowane do przenoszenia pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone i pocisków manewrujących Storm Shadow, a także zasobnika celowniczego Lockheed Martin Sniper (Produkcja Eurofighterów dla Kuwejtu , 2017-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.