Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kuwejccy piloci Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 lipca 2019

Siedmiu pilotów z Kuwejtu zakończyło we Włoszech szkolenie lotnicze z użyciem wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon. Ceremonia wieńcząca kurs odbyła się w bazie lotniczej Galatina 5 lipca. Jednym z gości był dowódca Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya (wojsk lotniczym Kuwejtu) gen. bryg. Adnan Al-Fadhli.

Kuwejccy piloci, którzy ukończyli kurs dla pilotów Eurofighterów / Zdjęcie: MO Kuwejtu

Przemawiając podczas ceremonii, gen. Al-Fadhli powiedział, że to znaczące wydarzenie sygnalizuje wyraźną współpracę między Kuwejtem a Włochami w celu polepszenia zdolności sił zbrojnych Kuwejtu, a zwłaszcza wojsk lotniczych. Dowódca podkreślił, że kuwejccy piloci podczas kursu we Włoszech nie tylko nauczyli się latać Eurofighterem, ale także dowodzić eskadrą samolotów tego typu.

Pierwsza partia z 28 zamówionych przez Kuwejt Eurofighterów ma trafić do kraju do września 2020. Samoloty będą wyposażone w radiolokator Captor E-Scan z anteną fazowaną, rejestrator parametrów walki powietrznej (ACMI) P5DRS-Cubic i ulepszone pomoce nawigacyjne. Kuwejckie Eurofightery zostaną przystosowane do przenoszenia pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone i pocisków manewrujących Storm Shadow, a także zasobnika celowniczego Lockheed Martin Sniper (Produkcja Eurofighterów dla Kuwejtu , 2017-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.