Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp Iła-114-300 w nowym malowaniu

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 31 grudnia 2019

Specjaliści z zakładów im. Iljuszyna zakończyli malowanie pierwszego prototypu samolotu komunikacyjnego Ił-114-300. Unikatowa kolorystyka ma znajdować się na jego powierzchni podczas przyszłych lotów próbnych i certyfikacyjnych.

Pierwszy prototyp samolotu turbośmigłowego komunikacji regionalnej Ił-114-300 w nowym malowaniu / Zdjęcie: OAK

Naniesione malowanie pomoże nam określić wygląd i skład powłok malarskich, które zostaną zastosowane w seryjnychm Iłach-114-300. Jest dla nas niezwykle ważne, aby powłoka miała właściwości ochronne, dużą odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz dużą wytrzymałość i  elastyczność – powiedział Maksim Kużmienko, dyrektor projektu Ił-114.

W listopadzie br. przeprowadzono zabudowę wyposażenia kabiny załogi i układu sterowania lotem, co potwierdziło poprawność decyzji projektowych podjętych podczas modernizacji samolotu. Obecnie w zakładach PAO WASO, AO Awiastar-SP i NAZ Sokoł produkowane są elementy i zespoły dla dwóch samolotów Ił-114-300, które zostaną zmontowane w zakładach AO RSK MiG w filii ŁAZ im. P.A. Woronina w Łuchowicach.

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie prób naziemnych, a następnie lotów pierwszego prototypu Iła-114-300. Pod koniec 2020 do prób ma dołączyć Ił-114-300 zmontowany w ŁAZ. W 2022 planowane jest zakończenie certyfikacji samolotu, a od 2023 rozpoczęcie dostaw seryjnych Iłów-114-300 – dodał Jurij Grudinin, dyrektor generalny PAO Iljuszyn.

Samolot turbośmigłowy komunikacji regionalnej Ił-114-300 jest modernizowany w celu spełnienia wymagań przewoźników z FR i krajów b. ZSRR. Ma on zastąpić wycofanego z eksploatacji Ana-24, a także szereg typów zagranicznych (Wznowienie produkcji Ił-114, 2014-09-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.