Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zsmu dla australijskich Boxerów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 stycznia 2020

Australijski Departament Obrony podpisał ze spółką EOS Defence Systems kontrakt na dostawę 82 zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu) R400S Mk2 D-HD (Drive-Heavy Duty). Będą one uzbrojeniem kto Boxer pozyskiwanych w ramach programu LAND 400 Phase 2 (Pierwszy Boxer w Australii, 2019-07-31).

Do tej pory EOS Defence Systems dostarczył ponad 230 zsmu różnego typu dla sił zbrojnych Australii / Zdjęcie: EOS Defence Systems

Kontrakt o wartości 45 mln AUD (31,4 mln USD) został podpisany w grudniu 2019. Wskazanie australijskiego przedsiębiorstwa jako dostawcy zsmu miało jednak miejsce już w 2018. Popisana umowa dotyczy nie tylko dostawy 82 modułów, lecz także zawiera koszty opracowania, integracji i testów zsmu dla nowo pozyskiwanych transporterów w wersji rozpoznawczej. Pierwsze dostawy zamówionych R400S zostaną zrealizowane w 2022.

R400S jest modułem, który może być uzbrojony w różnego kalibru karabiny maszynowe, granatnik automatyczny lub lekką armatę automatyczną M230LF kal. 30 mm. Moduł występuje w wariancie Mk 2 uzbrojonym w wybrany typ broni i w wariancie Mk 2 Dual, w którym armata automatyczna jest uzupełniana przez km kal. 7,62 mm i ppk. W najcięższej konfiguracji z pełnym ładunkiem amunicji moduł ma masę 408 kg. R400S jest ponadto wyposażony w układ stabilizacji, kamerę dzienną, termalną i dalmierz laserowy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra