Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ryanair zawiesza loty na terenie oraz do/z Włoch

Lotnictwo cywilne, 10 marca 2020

Ryanair, dzisiaj (10 marca), w odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania do pomarańczowej strefy w północnej części kraju, od godziny 24:00 do 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe z/do Mediolanu-Bergamo, Mediolanu-Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini i Treviso.

Ryanair zawiesza loty na terenie Włoch i z/do włoskich portów / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Początkowo planowano, że od 12 marca od godziny 24:00 do 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair znacznie zredukuje liczbę lotów międzynarodowych z/do Mediolanu-Bergamo, Mediolanu-Malpensa, Wenecji, Treviso, Parmy i Rimini – operacje będą odbywały się jedynie w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki.

Wszelkie trasy, na których dotychczas Ryanair wykonywał kilka operacji dziennie (np. Londyn-Stansted – Mediolan-Malpensa) będą ograniczone do jednego lotu dziennie podczas każdego z czterech dni operacji (piątek – poniedziałek).

O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko, o tyle we Włoszech, a w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umożliwić Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali.

Ostatecznie jednak irlandzkie towarzystwo podjęło decyzję, że od piątku 13 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty międzynarodowe z/do Włoch.

Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit. W przypadku braku informacji o anulacji, lot odbędzie się zgodnie z planem.

Decyzje o zakazie lotów z/do Włoch ze skutkiem natychmiastowym wydały również władze innych krajów (Słowacja, Czechy, Węgry, Malta i Rumunia, Iran Air zawieszają loty do Europy, 2020-03-08, Coraz więcej odwoływanych lotów, 2020-03-03).

Analogiczną decyzję już wcześniej podjęły linie Wizz Air. Loty węgierskiego towarzystwa do wszystkich miejsc we Włoszech (Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo, Mediolan-Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso i Werona) będą zawieszone do 3 kwietnia (Wizz Air zawiesza loty z Polski do Włoch, 2020-03-09).

Oprócz tego od 12 marca Wizz Air zawiesza także połączenia do Tel Awiwu i Ejlatu ze względu na ogłoszenie przez izraelski rząd 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela. Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu będą zawieszone do 23 marca włącznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.