Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot CL-415EAF

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 12 marca 2020

Pierwszy seryjny samolot pożarniczy CL-415EAF (Enhanced Aerial Firefighter) został oblatany 9 marca w zakładach Cascade Aerospace w Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jest to zarazem pierwszy Canadair CL-215 (nr ser. MSN 1081), który przeszedł modyfikację do tego standardu, opracowaną przez Longview Aviation Services we współpracy z Viking Air Limited.

Pierwszy CL-415EAF startuje do inauguracyjnego lotu / Zdjęcie: Viking Air Limited

Viking CL-415EAF jest napędzany 2 silnikami turbinowymi Pratt & Whitney PW123AF i został wyposażony w nową cyfrową awionikę Collins Pro Line Fusion. Wymieniono także wszystkie przestarzałe komponenty, stosowane wcześniej w samolotach CL-215 i CL-415. Na jego bazie opracowywany jest nowy samolot, oznaczony jako CL-515, zdolny do zabrania 7 tys. l środka gaśniczego (PAS 2019: Indonezja zamówiła CL-515, 2019-06-21).

Pierwszym użytkownikiem CL-415EAF będzie Bridger Aerospace Group z Bozeman w Montanie w USA, która zamówiła 6 samolotów tego typu. Pierwszy CL-415EAF zostanie dostarczony jej w kwietniu tego roku, przed sezonem pożarów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.