Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bankructwo OneWeb

Astronautyka, Strategia i polityka, 28 marca 2020

27 marca 2020 OneWeb poinformowało o wystąpieniu do US Bankruptcy Court z południowego dystryktu Nowego Jorku o ochronę przed wierzycielami w oparciu o Chapter 11 of the Bankruptcy Code. Celem ochrony sądowej ma być umożliwienie sprzedaży posiadanych aktywów dla ograniczenia strat inwestorów. Ogłoszenie przedsiębiorstwa jest niespodziewane, bo zaledwie kilka dni temu, 22 marca, wysłało ono na orbitę wokółziemską 34 satelity telekomunikacyjne, które dołączyły do 40 wysłanych w 2019.

Satelita ARROW przeznaczony do zapewnienia przesyłania danych w ramach ogólnoświatowej sieci internetowej OneWeb / Ilustracja: OneWeb

OneWeb miało ambicje budowy ogólnoświatowej satelitarnej sieci internetowej. Teraz przedsiębiorstwo ogłosiło, że przyczyną kłopotów jest niemożność uzyskania finansowania w odpowiedniej wysokości ze względu na wycofanie się potencjalnych nowych inwestorów z rozmów, spowodowane olbrzymimi spadkami na rynkach finansowych wywołanymi epidemią koronawirusa nowego typu. OneWeb liczy na zgodę sądu na możliwość dalszego korzystania z posiadanej gotówki w celu podtrzymania działalności i tym samym umożliwienia  sprzedaży akcji po wyższej cenie niż miałoby to miejsce w przypadku ogłoszenia upadłości.

OneWeb to przedsiębiorstwo założone w 2012 przez Grega Wylera, z siedzibą w Londynie. Planowało ono, podobnie jak SpaceX i Amazon, stworzenie megakonstelacji satelitów zapewniającej dostęp do Internetu na całej powierzchni Ziemi. Satelitów miało być ok. 650. Dla sfinansowania przedsięwzięcia spółka zebrała od inwestorów, w tym Airbusa, Virgin Group i Qualcomm, prawie 3,5 mld USD. Kolejne 2 mld USD miał zainwestować japoński SoftBank, który właśnie zrezygnował z tego planu. Okazało się, że inwestycja w OneWeb nie jest dla niego priorytetem w obecnej, trudnej sytuacji rynkowej (Sojuz-2.1b wyniósł satelity OneWeb, 2020-03-22, Satelity OneWeb na orbicie, 2020-02-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.