Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Turcja odbiera kolejne Kaplany 10

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 kwietnia 2020

Turecki Dyrektoriat ds. przemysłu obronnego SSB (Savunma Sanayii Baskanligi) poinformował w ubiegłym tygodniu o dostarczeniu do tureckich sił zbrojnych partii sześciu gąsienicowych niszczycieli czołgów Kaplan 10.

Dostawy niszczycieli czołgów Kaplan 10 realizowane są na podstawie umowy z 2016 / Zdjęcie: SSB

Jest to już druga partia niszczycieli czołgów dostarczona wojskom lądowym Turcji. Pierwsza dotarła do odbiorcy 25 grudnia ubiegłego roku. Wówczas dostarczono również niszczyciele na podwoziu kołowym PARS 4x4 STA. Pojazdy z najnowszej dostawy są egzemplarzami wytwarzanymi w ramach produkcji seryjnej.

Do 2022 Ankara odbierze łącznie 260 pojazdów – 184 gąsienicowych niszczycieli czołgów Kaplan 10 i 76 kołowych PARS 4x4 STA. Z tej puli 64 niszczyciele zostaną uzbrojone w rosyjskie ppk Kornet-E, a 196 w tureckie ppk OMTAS (Mizrak-O).

Dostarczone niszczyciele, tak samo jak w grudniu, uzbrojono w rosyjskie ppk. Pociski umieszczono w zdalnie sterowanym module uzbrojenia (ARCT). Moduł jest w pełni stabilizowany w dwóch płaszczyznach. Wyposażono go w kamerę termalną, kamerę dzienną, dalmierz laserowy i system kierowania ogniem. Dodatkowe uzbrojenie stanowi km kal. 7,62 mm (Tureckie niszczyciele czołgów w służbie, 2019-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.