Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjczycy kupują Mission Mastery

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 kwietnia 2020

British Army (wojska lądowe W. Brytanii) zamówiły pod koniec 2019 cztery lądowe bezzałogowce Mission Master –  Cargo. O zakupie poinformował niedawno Rheinmetall, który jest ich producentem. Bezzałogowce trafią do odbiorcy jeszcze wiosną bieżącego roku.

Mission Master na lądzie osiąga prędkość do 40 km/h. W wodzie spada ona do 5 km/h. Baterie zasilające zapewniają długotrwałość działania ok. 8 h / Zdjęcie: Rheinmetall

Mission Mastery zostaną dostarczone przez oddziały Rheinmetall Canada i Rheinmetall BAE Land Systems. Oprócz bezzałogowców zamówienie obejmuje również szkolenie, wsparcie logistyczne, części zamienne i dwie pary noszy, które można zamontować na pojeździe w ciągu 60 s.

Zakup MM-C to część brytyjskiego programu Robotic Platoon Vehicle, mającego na celu zwiększenie możliwości i efektywności żołnierzy na szczeblu plutonu. Dzięki bezzałogowcom żołnierze mogą zostać odciążeni w czasie marszu dzięki transportowi ich wyposażenia.

Zamówione Mission Master – Cargo to wariant transportowy oferowanego przez niemiecki koncern bezzałogowca, który przystosowany jest do transportu sprzętu, zaopatrzenia i zapasów żołnierzy piechoty. Pojazd ma towarzyszyć spieszonym żołnierzom w czasie przemieszczania się. Jego ładowność to 600 kg. Poruszać się może w trybie autonomicznym i półautonomicznym. Ma także bardzo dobrą mobilność i jest przystosowany do pływania. W wodzie maksymalna ładowność zmniejszona jest o połowę.

W ofercie znajdują się też dwa inne warianty bezzałogowca. Mission Master – Rescue przeznaczony jest do transportu dwóch rannych żołnierzy i sprzętu medycznego. Z kolei Mission Master – Protection jest wariantem uzbrojonym, który może być wyposażony w dwie 7-prowadnicowe wyrzutnie 70-mm niekierowanych pocisków rakietowych lub karabin maszynowy do kalibru 12,7 mm włącznie lub 40-mm granatnik. Podczas ubiegłorocznych targów MSPO 2019 prezentowany był także Mission Master z wyrzutnią polskiej amunicji krążącej Warmate spółki WB Electronics (Rheinmetall dołącza do programu ACW, 2020-03-06, Rheinmetall prezentuje Mission Mastera, 2019-05-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.