Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates zwiększają środki bezpieczeństwa

Lotnictwo cywilne, 22 kwietnia 2020

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników i pasażerów linie Emirates zintensyfikowały środki ostrożności na lotnisku w Dubaju i na pokładach samolotów. Wszyscy członkowie personelu pokładowego i naziemnego pozostający w bezpośrednim kontakcie z pasażerami będą od teraz zakładać osobiste wyposażenie ochronne, w skład którego wchodzi jednorazowy fartuch ochronny zakładany na mundur oraz gogle, maseczka i rękawiczki.

Personel pokładowy i podróżni są zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek podczas odprawy i lotu, aż do momentu zejścia z pokładu / Zdjęcia: Emirates 

Na międzynarodowym lotnisku w Dubaju rękawiczki i maseczki są obowiązkowe dla wszystkich podróżujących i pracowników. Skanery termiczne monitorują temperatury wszystkich osób wchodzących na teren portu lotniczego. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład.

Zespół lotniska zainstalował również bariery ochronne przy każdym stanowisku odprawy, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom.

Na pokładzie Emirates miejsca są przydzielane z wyprzedzeniem, a między poszczególnymi pasażerami lub rodzinami pozostawiane są puste fotele, zgodnie z wymogami zachowania fizycznego dystansu.

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pasażerów, Emirates zmodyfikowały również swoje usługi lotnicze. Kanapki, napoje, przekąski i desery są oferowane w pudełkach, aby zmniejszyć kontakt między załogą a pasażerami podczas posiłku i zminimalizować ryzyko interakcji.

Podobnie, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa poprzez dotyk, czasopisma i inne materiały do czytania są tymczasowo niedostępne. Na pokład nie można też wnosić bagażu podręcznego. Przedmioty dozwolone w kabinie są ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub akcesoriów dziecięcych. Wszystkie pozostałe przedmioty powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym, do którego zostanie dodany limit bagażu podręcznego. Ponadto podróżni są zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek podczas odprawy i lotu, aż do momentu zejścia z pokładu. Po każdej podróży samoloty Emirates są poddawane procedurom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju (Testy Covid-19 dla pasażerów Emirates, 2020-04-15).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.