Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przyspieszenie produkcji Hawkeia

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 kwietnia 2020

Thales Australia poinformował o podwojeniu tempa produkcji samochodów terenowych Hawkei PMV-L przez zakłady w Bendigo. Pomimo pandemii SARS-CoV-2 zwiększona zostanie również liczba pracowników.

Seryjna produkcja samochodów Hawkei rozpoczęła się w zakładach w Bendigo dopiero w tym roku / Zdjęcie: Thales Australia

Przyspieszenie produkcji samochodów Hawkei związana jest prawdopodobnie z opóźnieniami jakie odnotował program. Hawkeie zostały zamówione przez Australię w ramach projektu Land 400 Phase 4 w 2015. Zamówiono wówczas 1100 samochodów i 1058 przyczep. Jednakże z powodu problemów związanych ze zbytnią awaryjnością testowanych pojazdów doszło do 3-letniego opóźnienia. Pierwotne plany zakładały dostawy pierwszych seryjnych samochodów jeszcze pod koniec 2017.

Seryjna produkcja rozpoczęła się dopiero w tym roku. Pierwsze seryjne Hawkeie trafiły do 1. batalionu Royal Australian Regiment (1 RAR) 24 marca. Będą one sukcesywnie zastępować użytkowane dotychczas Land Rovery.

Hawkei to samochód terenowy charakteryzujący się wysoką mobilnością taktyczną. Jego masa własna to 7 t, zaś ładowność to 3 t. Hawkei jest opancerzony i ma podwyższony poziom ochrony przeciwminowej. Napędza go silnik wysokoprężny o mocy 200 kW (270 KM).

Samochód występuje w wariancie 2- i 4-drzwiowym. Jego architektura elektroniczna pozwala na montaż urządzeń i wyposażenia C4I. Ponadto pojazd może zostać doposażony w różnego rodzaju moduły uzbrojenia (Hawkei na testach w Iraku, 2018-01-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.