Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec misji Task Group Taji 5

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 grudnia 2017

Żołnierze V zmiany Task Group Taji zakończyli szkolenie żołnierzy sił zbrojnych Iraku. Wojskowi z Australii i Nowej Zelandii powrócą do swoich krajów przed Świętami.

Nowa zmiana Task Group Taji rozpocznie szkolenie kolejnych członków irackich sił zbrojnych / Zdjęcie: MO Australii

Ceremonia przekazania obowiązków dowództwu VI zmiany Task Group Taji odbyła się we wtorek na terenie Camp Taji na północ od Bagdadu. Około 300 żołnierzy z Australii i 100 wojskowych z Nowej Zelandii, którzy przez ostatnie sześć miesięcy prowadzili działania szkoleniowe w Iraku, zakończyło swoją misję i rozpoczęło powrót do kraju. Ich zadania przejmą nowi instruktorzy przybywający z Antypodów.

W ciągu sześciu miesięcy członkowie V zmiany Task Group Taji przeszkoli ponad 4 tys. irackich żołnierzy (Sukces australijskiej misji szkoleniowej, 2017-08-31). W trakcie szkolenia wojskowi zostali zaznajomieni m.in. z zasadami działania na asymetrycznym polu walki. Posiedli też umiejętności czytania mapy, udzielania pomocy medycznej rannym, czy współpracy z lokalną ludnością podczas starć z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych. Przygotowywano ich również do prowadzenia misji EOD / IED (usuwania amunicji wybuchowej i improwizowanych ładunków wybuchowych).

Pierwsza grupa instruktorów wojskowych z Antypodów przybyła do Iraku w maju 2015 (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). Szkoleniowcy zostali wysłani do tego państwa w ramach wsparcia wysiłków wielonarodowej koalicji, która walczy z bojówkarzami organizacji Ad-Daula al-Islamijja, destabilizującej region. Dotąd w ramach australijsko-nowozelandzkiej misji udało się przeszkolić ponad 28 tys. irackich żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.