Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Projekt Ratownik anulowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 kwietnia 2020

Jak poinformował Inspektorat Uzbrojenia MON odstąpił od realizacji kontraktu na zaprojektowanie i budowę okrętu ratowniczego Ratownik w związku z przedłużającym się procesem realizacji i zadeklarowanym przez wykonawcę wzrostem kosztów umowy.

/ Ilustracja: MMC

W komunikacie IU podano, że przedstawiona przez realizujące zamówienie konsorcjum, złożone z Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz PGZ Stoczni Wojennej, Stoczni Remontowej Nauta i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej, propozycja aneksu w zakresie zmiany terminu oraz wartości umowy ze względów formalno-prawnych nie mogły zostać zaakceptowane.

Mając na uwadze obecną sytuację w kraju i na świecie oraz jej możliwy wpływ na budżet resortu obrony narodowej aktualnie prowadzone są analizy w zakresie możliwości finansowych zabezpieczenia bieżących i przyszłych potrzeb Sił Zbrojnych RP. Wyniki pozwolą na wskazanie ponownego terminu uruchomienia postępowania, którego celem będzie pozyskanie okrętu ratowniczego. Dokładamy starań, aby uruchomienie postępowania było jak najszybciej możliwe.

Ministerstwo Obrony Narodowej niezmiennie stoi na stanowisku, że w proces budowy nowego okrętu ratowniczego powinny zostać zaangażowane polskie podmioty przemysłowe i badawczo-naukowe posiadające wiedzę i doświadczenia w zakresie budowy platformy i integracji systemów okrętowych – czytamy w komunikacie (Ratownik dla MW RP pod nadzorem PRS, 2018-10-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.