Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wydłużenie zawieszenia lotów do/z Polski

Lotnictwo cywilne, 27 kwietnia 2020

W nawiązaniu do decyzji polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 9 maja 2020 roku włącznie i w obliczu zamknięcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej do dnia 15 maja br., wszystkie rejsy pasażerskie Polskich Linii Lotniczych LOT zaplanowane do 15 maja 2020 zostały odwołane.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Decyzja Zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja br. Jednocześnie bacznie obserwujemy zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw (Rejsy PLL LOT nadal wstrzymane, 2020-04-09).

Z kolei linie Wizz Air podały do publicznej wiadomości, że w wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych zawieszają wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 9 maja br. (Wizz dostarcza sprzęt medyczny, 2020-03-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.