Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmodernizowane Anakondy w komplecie

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 27 kwietnia 2020

24 kwietnia w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach wylądował ostatni zmodernizowany śmigłowiec W-3WARM Anakonda należący do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Marynarze mają obecnie na stanie 8 wiropłatów tego typu.

BLMW ma na stanie 8 śmigłowców W-3WARM / Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak, BLMW

Pierwszą umowę na modernizację śmigłowców W-3RM Anakonda do standardu W-3WARM Inspektorat Uzbrojenia MON podpisał z zakładami lotniczymi PZL-Świdnik na początku 2014. Modernizację rozpoczęto od dwóch najstarszych śmigłowców – transportowych W-3T, zabudowując pływaki awaryjne, ale bez ingerencji w strukturę płatowca. W l. 2014-2017 zmodernizowano 5 śmigłowców BLMW, wprowadzonych do eksploatacji w l. 1989-93.

W 2016 IU podpisał z PZL-Świdnik kolejną umowę na modernizację 3 śmigłowców. Pierwszy z nich trafił do zakładów w grudniu 2016, a do Babich Dołów powrócił jesienią 2018 (Akcja poszukiwawcza Anakondy, 2018-11-05).

Po modernizacji wszystkie morskie Anakondy wyposażone są w głowicę FLIR z kamerą termowizyjną, kamerą światła widzialnego z zoomem i wskaźnikiem laserowym, reflektor dużej mocy, system identyfikacji jednostek pływających (AIS) i cyfrowy układ sterowania silnikami (FADEC). Wiropłaty otrzymały także oświetlenie przystosowane do użycia okularowych wzmacniaczy obrazu i nowe malowanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.