Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Opóźnienie tajskich Strykerów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 kwietnia 2020

Królewska Wojska Lądowe Tajlandii zdecydowała o tymczasowym wstrzymaniu procedury zakupu dodatkowych transporterów M1126 Stryker z powodu pandemii SARS-CoV-2. Przesunięcie w czasie programu pozwoli uzyskać konieczne oszczędności w budżecie.

Zakup kolejnej partii transporterów M1126 Stryker przełożony został na przyszły rok / Zdjęcie: MO Tajlandii 

Obecna sytuacja wymaga ograniczenia wydatków państwa. Dlatego też rząd Tajlandii postanowił o ograniczeniu finansowania mniej pilnych przedsięwzięć przez poszczególne ministerstwa o co najmniej 10%. W wyniku tej decyzji postanowiono o opóźnieniu zakupu dodatkowych transporterów. Wraz z innymi realizowanymi redukcjami resort obrony ma oszczędzić w tym roku 18 mld bahtów (558 mln USD).

Pierwsze Strykery zostały zamówione przez Tajlandię w lipcu ubiegłego roku. Zakupiono 60 transporterów za 175 mln USD. 37 z nich pochodzić będzie z zapasów US Army. Pierwsza transza pojazdów dotarła do Azji już w sierpniu ub. r.

Jeszcze przed zawarciem umowy mówiono o zainteresowaniu Tajów znacznie większą liczbą transporterów. Według dostępnych informacji wstrzymany w zeszłym tygodniu program dotyczył zakupu kolejnych 50 Strykerów za 140 mln USD (Pierwsze Strykery w Tajlandii , 2019-08-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.