Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IU zamawia zestawy samozaładowcze

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 maja 2020

Dzisiaj, 8 maja, pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia MON a spółką Cargotec Poland została zawarta umowa na dostawę zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie i przyczepie.

/ Zdjęcie: Zdzisław Zieliński 

Przedmiotem umowy jest dostawa dla Sił Zbrojnych RP zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie i przyczepie. Zamówienie obejmuje łącznie 46 zestawów, z czego na część gwarantowaną przypada 36 zestawów, a pozostałe 10 zestawów zostało przewidzianych prawem opcji. Umowa obejmuje również szkolenie użytkownika. Wartość umowy w zakresie zamówienia gwarantowanego wynosi 77,5 mln zł, a w przypadku uruchomienia prawa opcji wzrośnie o dodatkowe 21,5 mln zł brutto. Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2020-2021.

Zestaw samozaładowczy do przewozu ładunków na platformach składa się z pojazdu Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift Mk IV i przyczepy PK-2-24t. Samochód ciężarowy dużej ładowności Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift Mk IV przeznaczony jest do transportu ładunków spaletyzowanych na platformach ładunkowych lub kontenerów dwudziestostopowych. Udźwig urządzenia Multilift Mk IV pozwala na podnoszenie ładunków o maksymalnej masie 16,5 t z możliwością pracy przy poprzecznym pochyleniu terenu nie przekraczającym 50 stopni.

Przyczepa PK-2-24t umożliwia transport jednego kontenera 20-stopowego lub dwóch kontenerów 10-stopowych, nadwozi wymiennych kl. C, platform ładunkowych lub kontenerów hakowych o długości nie przekraczającej 6,65 m. Przyczepa ma zbiorniki powietrzne i podnośniki pneumatyczne, a także została przystosowana do przewozu materiałów niebezpiecznych (Multilift na Jelczach, 2014-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.