Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby LORA

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 03 czerwca 2020

Koncern Israel Aerospace Industries przeprowadził strzelania precyzyjnych pocisków balistycznych LORA (Long-Range Artillery Weapon System), pocisku balistycznego. Ze względu na pandemię SARS-CoV-2 cele zlokalizowano na otwartym morzu.

W ramach najnowszej próby wystrzelono dwa pociski LORA / Zdjęcia: IAI

W ramach próby wystrzelono dwa pociski LORA – jeden do celu oddalonego o 90 km, a drugi do celu położonego w odległości 400 km. Wyrzutnia naziemna i wóz dowodzenia znajdowały się na pokładzie statku.

W obydwu przypadkach pociski poruszały się po prawidłowych trajektoriach, namierzyły cel i trafiły go z najwyższą precyzją, spełniając wszystkie założenia.

 

Opracowany przez dział IAI MALAM, LORA to system przeznaczony do zwalczania celów na lądzie, który może być przenoszony przez okręty i pojazdy. Według producenta jego prawdopodobne uchylenie kołowe (CEP) wynosi 10 m (LORA dla Homara odkrywa swoje tajemnice , 2017-04-05).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra