Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IMI Systems rozszerza ofertę dla Polski

Wojska lądowe, 17 marca 2017

IMI Systems rozpoczęło współpracę z IAI w celu spełnienia warunków przetargowych stawianych przez MON w ramach programu Homar.

IMI Systems rozpoczęło współpracę z IAI w celu spełnienia warunków przetargowych stawianych przez MON w ramach programu Homar / Zdjęcie: IMI

IMI Systems (Israel Military Industries) ogłosiło rozpoczęcie strategicznej współpracy z koncernem IAI (Israel Aerospace Industries) w celu spełnienia warunków przetargowych w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej pk. Homar (Plany odtworzenia wojsk rakietowych, 2015-11-18). Rozszerzona oferta obejmuje pociski rakietowe Predator Hawk o zasięgu 300 km i zestawy Extra zdolne do rażenia celów na dystansie do 150 km - oba produkcji IMI.

Obydwa rodzaje pocisków są wyposażone w układy naprowadzania GPS/INS. Charakteryzują się wysoką dokładnością uderzenia w cel. CEP, tj. okrąg, w którym upada połowa pocisków, wynosi poniżej 10 m. Ponadto w ofercie znajdzie się produkowany przez IAI zestaw LORA (Long Range Artillery Rocket) o zasięgu ponad 300 km. Dokładność uderzenia w cel (CEP) wynosi poniżej 10 m.

Wszystkie pociski rakietowe będą wystrzeliwane z modułowej, wieloprowadnicowej, polowej wyrzutni rakietowej Lynx od IMI, zdolnej do odpalania z jednej platformy wszelkich rodzajów pocisków, w tym zestawów LORA i 122-m niekierowanych pocisków balistycznych o różnych zasięgach.

- Współpraca między IMI i IAI wzmacnia naszą ofertę dla polskiego wojska. Przewaga oferty znajduje odzwierciedlenie, m.in. w zdolności technologicznej do opracowywania systemów dostosowanych do potrzeb klienta oraz zdolności perzedsiębiorstwa do dostarczania nowoczesnych, wypróbowanych w warunkach bojowych systemów artyleryjskich. – powiedział Avi Felder, prezes IMI Systems.

Współpraca z IAI umożliwi zwiększenie siły ogniowej i zasięgu ostrzału z wyrzutni mogących przenosić 2 pociski rakietowe LORA, a także wystrzeliwać różnego rodzaju zestawy rakietowe, w tym także te, które zostaną opracowane w przyszłości.

Ważną część oferty IMI stanowi transfer technologii, który pozwoli Siłom Zbrojnym RP uruchomić samodzielną produkcję zestawów rakietowych w przyszłości i stworzy setki nowych miejsc pracy w Polsce.

Elementem strategii biznesowej IMI, mającej na celu rozszerzenie zakresu działalności w Polsce, było niedawne otwarcie biura przedsiębiorstwa w naszym kraju. Nowe przedstawicielstwo działa w Warszawie i skupia się na promowaniu współpracy IMI z miejscowym przemysłem obronnym oraz marketingu rozwiązań operacyjnych wśród właściwych grup docelowych na polskim rynku obronności. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.