Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AW109 Trekker dla szpitala w Rouen

Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, 17 czerwca 2020

Leonardo AW109 Trekker został wybrany jako nowy śmigłowiec do wspierania operacji ratownictwa medycznego szpitala w Rouen w Normandii. Wiropłat, ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym, ma zostać dostarczony do końca bieżącego roku z zakładów w Vergiate we Włoszech (Certyfikat EASA dla AW109 Trekker, 2017-12-27).

Wizualizacja AW109 Trekker w barwach SAF Hélicoptères / Ilustracja: Leonardo

Użytkownikiem Trekkera będzie towarzystwo SAF Hélicoptères, dysponujące flotą 65 śmigłowców. Wykonuje ono nie tylko usługi transportu medycznego, ale także zajmuje się pracami wysokościowymi, ratownictwem górskim, transportem VIP-ów, lotami turystycznymi oraz obsługą techniczną i szkoleniami.

Tristan Serretta, prezes SAF Hélicoptères powiedział: Jesteśmy dumni, że jesteśmy przyszłym dostawcą usług śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego dla szpitala z Rouen. […] Zespół z przyjemnością przedstawia AW109 we flocie SAF. Region skorzysta z naszej solidnej wiedzy i doświadczenia w połączeniu z wyjątkowymi możliwościami w zakresie wyposażenia medycznego, osiągów, nowoczesnej awioniki i standardów bezpieczeństwa Trekkera. Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie działań wspierających lokalną społeczność.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.