Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa Queen Elizabeth rozpoczęła się

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lipca 2009

7 lipca w stoczni BVT Surface Fleet w Govan odbyły się uroczyste, pierwsze ciecia stalowych arkuszy pod budowę stępki lotniskowca HMS Queen Elizabeth.

Księżna Anna zaraz po uruchomieniu laserowej wykrawarki

W uroczystości wzięła udział księżna Anna (jedyna córka królowej Elżbiety i księcia Filipa), która przy pomocy jednego z pracowników, uruchomiła laserową wykrawarkę, zapoczątkowując formalnie budowę pierwszego, z dwóch zamówionych lotniskowców typu Queen Elizabeth.

Artystyczna wizja brytyjskich lotniskowców / Zdjęcie i rysunek: MO Wielkiej Brytanii

Pozostałe elementy kadłuba powstaną w stoczniach w Portsmouth, Devon i Rosyth. W tym ostatnim zakładzie nastąpi montaż finalny.

Uroczysta oprawa rozpoczęcia budowy, nie zmieniła faktu, że realizacja całego programu - w obecnych uwarunkowaniach gospodarczych - jest poważnie zagrożona. O ile wątpliwym jest całkowite skasowanie przedsięwzięcia, możliwym jest ograniczenie zamówienia wyłącznie do jednego okrętu (zobacz: Droższe brytyjskie lotniskowce).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.