Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępy VCR

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 czerwca 2020

Podczas wizyty hiszpańskiego Sekretarza Stanu Ángela Olivaresa w zakładach General Dynamics European Land Systems-Santa Bárbara Sistemas (GDELS-SBS) w Sewilli zorganizowano pokaz dynamiczny kołowego transportera opancerzonego Vehículo de Combate sobre Ruedas (VCR) 8x8. W przyszłości wejdzie on do uzbrojenia Ejército de Tierra (wojsk lądowych Hiszpanii).

VCR 8x8 bazuje na konstrukcji transportera Piranha V / Zdjęcie: GDELS

Producent zaprezentował gościom postęp w pracach nad przyszłym hiszpańskim transporterem. Ponadto delegacja mogła zobaczyć przebieg montażu kolejnych pięciu prototypów VCR w zakładach w Sewilli. Prace są prowadzone z zastosowaniem środków bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią SARS-CoV-2.

Dwa pierwsze VCR rozpoczną próby ogniowe już na początku lipca. Przewiduje się, że umowa na dostawę pierwszej partii 348 transporterów zostanie podpisana w sierpniu po serii testów. Wczoraj, 23 czerwca, rząd w Madrycie zaaprobował wydanie na ten zakup 2,083 mld euro.

Docelowo Ejército de Tierra zamierzają pozyskać ok. 1000 transporterów w 13 wariantach. Przedseryjne VCR mają być ocenione przez jednostki Hiszpańskiej Legii Cudzoziemskiej na przełomie lar 2020/2021. Pierwsze operacyjne VCR 8x8 mają być dostarczone wojsku od I lub II kwartału 2022 do 2030 (Hiszpania wraca do programu VCR, 2020-05-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra