Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezzałogowa P24 dla Royal Navy

Marynarka wojenna, 25 czerwca 2020

Royal Navy (królewska marynarka wojenna Wielkiej Brytanii) zawarła kontrakt wartości 3,2 mln GBP na dostawę autonomicznej bezzałogowej łodzi półsztywnej Pacific 24. Ma ona stanowić wyposażenie okrętów Royal Navy i z nich operować, prowadząc działania przeciwko piratom i kontrolę granic, gromadząc dane wywiadowcze oraz zapewniając bezpieczeństwo morskie i ochronę sił. Wodowanie łodzi odbyło się w Trafalgar Wharf w Portsmouth na początku tego miesiąca.

Projekt zrealizowało BAE Systems we współpracy z MSI Defence i L3 Harris, które opracowały i dostarczyły odpowiednio planowany system uzbrojenia i autonomiczne urządzenia do nawigacji / Zdjęcie: BAE Systems

W nadchodzących miesiącach pierwsza autonomiczna P24 przejdzie serię prób odbiorczych, których wyniki zadecydują, czy Royal Navy zdecyduje się na zmodernizowanie, czy zamówienie całej floty takich jednostek. Może to obejmować ich wdrożenie jako wyposażenia przyszłych okrętów, takich jak fregaty typu 26 lub typu 31 (Uzbrojona bezzałogowa P950 , 2019-07-24).

P24 o długości 7,8 m rozwija maksymalną prędkość 38 w. (prawie 70 km/h). Jest używana do różnych zadań. W kontekście militarnym obejmuje to misje przeciwko piratom i przeciwko przemytnikom narkotyków, a także operacje ochrony sił, misje ratownicze i logistyczne.

Załogowa wersja P24 jest obecnie powszechnie używana przez flotę nawodną Royal Navy. Łodzie są wyposażeniem wielu okrętów i jednostek Royal Fleet Auxiliary (królewskiej floty pomocniczej) – w tym lotniskowców HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales, wszystkich niszczycieli typu 45, fregat typu 23 i okrętów patrolowych (OPV).

Autonomiczna P24 może działać do 45 h z prędkością patrolową lub w zasięgu 100 mil morskich (185 km) w trybie pościgu, działając autonomicznie lub będąc zdalnie sterowana przez członka załogi okrętu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra