Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ford Ranger jako Mustang

Wojska lądowe, 01 lipca 2020

Fordy Ranger, a nie Nissany Navara zastąpią wysłużone Honkery w Wojsku Polskim. Aneksowana dziś umowa przewiduje zakup 485 pojazdów (plus 163 pojazdów w ramach opcji). Wynegocjowaliśmy nową, niższą cenę. Zaoszczędzone ponad 2,5 mln zł przeznaczymy na dodatkowe 13 pojazdów.

Samochody Ford Ranger mają zostać dostarczone WP w l. 2020-2022 / Ilustracja: Ford

Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało dziś, 1 lipca, aneks do umowy na zakup samochodów terenowych dla Wojska Polskiego. Na jego mocy do wyposażenia Wojska Polskiego trafi już wkrótce 485 pojazdów Ford Ranger XTL. Umowa przewiduje także zakup dodatkowych 163 szt. w ramach prawa opcji.

 Pierwotnie umowa zakładała zakup samochodów Nissan Navara. Jednak z powodu pandemii SARS-CoV-2 zamknięte zostały zakłady w Hiszpanii, które jako jedyne produkowały na rynek europejski zamówiony wcześniej przez Wojsko Polskie model pojazdu (Nissan Navara następcą Honkera, 2020-03-13).

 Jak podaje MON w wyniku rozmów z dostawcą, zaoszczędzono na kontrakcie ponad 2,5 mln zł, które zostaną przeznaczone na zakup 13 dodatkowych pojazdów.

Ford Ranger XLT jest samochodem mającym niemal identyczną specyfikację techniczną jak Nissan Navara. Jest nieco dłuższy i ma znacznie większą pojemność bagażnika. Pojazdy zostaną dostarczone w latach 2020-2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra