Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair wznowił loty z Rzeszowa

Lotnictwo cywilne, 01 lipca 2020

Ryanair dziś, 1 lipca, po prawie czteromiesięcznej przerwie wznowił operacje na lotnisku w Rzeszowie. Lot z Rzeszowa do Londynu był pierwszą symboliczną podróżą w ramach letniego rozkładu z Rzeszowa. Dzisiaj wystartował także pierwszy samolot do Manchesteru.

Lot z Rzeszowa do Londynu był pierwszą symboliczną podróżą po wznowieniu operacji na lotnisku w Jasionce / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów

Cieszymy się z powrotu Ryanaira na rzeszowskie lotnisko. Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością. Od czasu zamrożenia międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz wreszcie staje się to możliwe. My jako port jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia tych lotów, tak aby podróże lotnicze znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Olga Palonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach dodała: Cieszymy się z przywrócenia lotów w Rzeszowa po prawie czterech miesiącach. Nasz rozkład z Rzeszowa na lato 2020 będzie liczył 5 kierunków. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy (Ryanair wznowi loty z Modlina, 2020-06-18).

Ryanair zaoferuje w tym sezonie z Rzeszowa 6 kierunków tj. Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Eastmidlands, Manchester, Bristol i Dublin. Obecnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Od 3 lipca wystartują również letnie połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas. Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium (Kolejne połączenia PLL LOT, 2020-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.