Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BAE Systems finalizuje zakupy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 sierpnia 2020

31 lipca 2020 BAE Systems ogłosił, że sfinalizował zakup za 1,9 mld USD działu wojskowego GPS Collins Aerospace od Raytheon Technologies Corp. Przejęcie jest następstwem fuzji United Technologies Corp. i Raytheona w Raytheon Technologies Corporation, zrealizowanej w czerwcu. Amerykański Departament Sprawiedliwości zatwierdził tę transakcję w marcu, ale pod warunkiem, że przedsiębiorstwa zrezygnują z części działalności wojskowej. UTC w zakresie GPS i dużych, kosmicznych systemów optycznych, a Raytheon w zakresie wojskowych radiotelefonów. Odpowiednie umowy z BAE Systems zostały zawarte w styczniu 2020 (Zakupy BAE Systems, 2020-01-21).

Collins Aerospace Systems od 2019 produkuje nowej generacji miniaturowy odbiornik GPS z silnikiem PLGR – M-Code (MPE-M). To najmniejszy dostępny odbiornik naziemny typu II, wyposażony w certyfikowany moduł Common GPS (CGM). Technologia MPE-M zapewnia dziesięciokrotnie silniejsze funkcje przeciwzakłóceniowe dla bezpośredniego pozyskiwania sygnałów GPS niż poprzednie rozwiązania / Zdjęcie: Collins Aerospace

Dział wojskowy GPS zatrudnia 700 pracowników, którzy projektują i budują zaawansowane, wzmocnione i bezpieczne urządzenia GPS, w tym wykorzystujące wojskowy M-Code. Przedsiębiorstwo dostarczyło dotąd ponad 1,5 miliona urządzeń GPS zainstalowanych w ponad 280 systemach uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.