Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems finalizuje zakupy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 sierpnia 2020

31 lipca 2020 BAE Systems ogłosił, że sfinalizował zakup za 1,9 mld USD działu wojskowego GPS Collins Aerospace od Raytheon Technologies Corp. Przejęcie jest następstwem fuzji United Technologies Corp. i Raytheona w Raytheon Technologies Corporation, zrealizowanej w czerwcu. Amerykański Departament Sprawiedliwości zatwierdził tę transakcję w marcu, ale pod warunkiem, że przedsiębiorstwa zrezygnują z części działalności wojskowej. UTC w zakresie GPS i dużych, kosmicznych systemów optycznych, a Raytheon w zakresie wojskowych radiotelefonów. Odpowiednie umowy z BAE Systems zostały zawarte w styczniu 2020 (Zakupy BAE Systems, 2020-01-21).

Collins Aerospace Systems od 2019 produkuje nowej generacji miniaturowy odbiornik GPS z silnikiem PLGR – M-Code (MPE-M). To najmniejszy dostępny odbiornik naziemny typu II, wyposażony w certyfikowany moduł Common GPS (CGM). Technologia MPE-M zapewnia dziesięciokrotnie silniejsze funkcje przeciwzakłóceniowe dla bezpośredniego pozyskiwania sygnałów GPS niż poprzednie rozwiązania / Zdjęcie: Collins Aerospace

Dział wojskowy GPS zatrudnia 700 pracowników, którzy projektują i budują zaawansowane, wzmocnione i bezpieczne urządzenia GPS, w tym wykorzystujące wojskowy M-Code. Przedsiębiorstwo dostarczyło dotąd ponad 1,5 miliona urządzeń GPS zainstalowanych w ponad 280 systemach uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra