Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby uzbrojenia HH-60W

Lotnictwo wojskowe, 18 września 2020

W bazie US Air Force Eglin od 17 sierpnia przez trzy tygodnie realizowano naziemne próby uzbrojenia śmigłowca HH-60W Jolly Green II. Ich celem było sprawdzenie prawidłowości działania i celności uzbrojenia oraz wykazanie, że jest ono bezpieczne w eksploatacji.

Do prób uzbrojenia pokładowego użyto pierwszego przedseryjnego HH-60W / Zdjęcia: US Air Force

Próby objęły strzelania z 7,62-mm GAU-2, 12,7-mm km GAU-18 i 12,7-mm km GAU-21, zabudowanych w pierwszym przedseryjnym HH-60W (Whiskey 1), wyposażonym w specjalistyczne oprzyrządowanie, które umożliwia monitorowanie setek parametrów podczas lotu oraz rejestrowanie naprężeń i odkształceń struktury płatowca spowodowanych ogniem z broni pokładowej.

Także strzelcy pokładowi HH-60W mieli na sobie specjalne czujniki, które rejestrowały skutki działania odrzutu i gazów prochowych na ich organizmy – to jeden z elementów badań Departamentu Obrony USA, mającego umożliwić lepsze zrozumienie wpływu tych czynników na ludzkie ciało, zwłaszcza w odniesieniu do urazowego uszkodzenia mózgu. Celem jest znalezienie rozwiązania, które zapewni zmniejszenie urazów wśród strzelców pokładowych.

Próby naziemne były pierwszym krokiem w procesie oceny uzbrojenia HH-60W. Dane z testów zostaną przeanalizowane, a po pozytywnym zatwierdzeniu wydane zostanie zezwolenie na przeprowadzenie prób uzbrojenia HH-60W w locie, przed końcem bieżącego roku (Próby tankowania HH-60W, 2020-08-11).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.