Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy Titus dostarczony

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 września 2020

Nexter dostarczył pierwszy wielozadaniowy pojazd opancerzony Titus 6x6 przeznaczony dla Czeskich Sił Zbrojnych. Odbioru pojazdu po oficjalnej dostawie dokonał personel Tatra Defence Vehicle.

Titusy docelowo trafią do 4. Brygady Szybkiego Reagowania Sił Zbrojnych Czech / Zdjęcie: Nexter

Jest to pierwszy z 62 pojazdów zamówionych w ubiegłym roku za kwotę ponad 6 mld CZK (260 mln USD) z VAT. Pierwszą dostawę zrealizowano już rok po wejściu w życie umowy.

42 czeskie Titusy będą dostarczone w wersji dowódczo-sztabowym i łączności, pozostałe 20 w wariancie wozu kierowania ogniem artylerii. Część pojazdów dostarczy czeski przemysł z Tatra Defence Vehicle na czele. Dostawy pojazdów seryjnych mają mieć miejsce w latach 2022-2023.

Dopuszczalna masa całkowita Titusa to 27 t. Pojazd jest w pełni opancerzony i bazowo zapewnia ochronę balistyczną na poziomie 2 według STANAG 4569 oraz przeciwminową na poziomie 4a/3b. Titus napędzany jest silnikiem o mocy 500 KM. Pojazd mieści maksymalnie 14 żołnierzy. Możliwe jest wyposażenie go w moduł uzbrojenia z armatą automatyczną kalibru do 25 mm. Pojazd oferowany jest w licznych wariantach specjalistycznych dla wojska i służb porządku publicznego (Czechy zamawiają wozy TITUS, 2018-09-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.