Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa oferta CSAT i FlyTec

Lotnictwo cywilne, 07 października 2020

W związku z sytuacją na rynku lotniczym wywołaną pandemią SARS-CoV-2 Czech Airlines Technics (CSAT) zadecydowały o połączeniu sił ze słowacką FlyTec Aviation Services i rozszerzeniu usług obsługowych oraz parkingowych samolotów na kilku międzynarodowych lotniskach w Czechach i na Słowacji.

W związku z wynikającym z powodu pandemii SARS-CoV-2 zapotrzebowaniem ze strony linii lotniczych, spółek leasingujących samoloty i producentów, CSAT i FlyTec Aviation Services postanowiły zaoferować swoim klientom umowy pakietowe łączące opcję parkowania samolotów z zapewnieniem im obsługi technicznej / Zdjęcie: CSAT

Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie ze strony linii lotniczych, spółek leasingujących samoloty i producentów. Umowa pakietowa łączy bowiem opcję parkowania samolotów z zapewnieniem im obsługi technicznej, a dzięki nawiązanej współpracy i doświadczeniu, obie spółki mogą dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów.

Świadomi dużego popytu na rynku zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasze usługi i współpracując z FlyTec Aviation Services zaoferować liniom lotniczym, leasingodawcom samolotów i producentom kompleksową obsługę techniczną połączoną z parkowaniem samolotów na kilku lotniskach w Czechach i na Słowacji. Dzięki wzajemnej synergii i doświadczeniu możemy również zapewnić naszym klientom wsparcie techniczne, usługi serwisowe, pomoc przy malowaniu samolotów i usługi oferowane przez nasze inne wyspecjalizowane działy – powiedział prezes zarządu CSAT Pavel Hales.

Obie spółki oferują swoim klientom krótko- i długoterminowe miejsca postojowe dla samolotów oraz dodatkowe prace obsługowe na międzynarodowych lotniskach w Czechach lub na Słowacji, które dzięki swojej lokalizacji mogą okazać się atrakcyjne dla klientów nie tylko z Europy. Oprócz lotniska im. Václava Havla w Pradze, gdzie znajduje się siedziba i hangary CSAT, oferta obejmuje międzynarodowy port lotniczy Košice, gdzie swoją siedzibę ma FlyTec Aviation Services, port lotniczy im. Leoša Janáčka w Ostrawie, a także lotniska w Karlovych Varach i Brnie. CSAT zapowiedziała, że jeśli wszystkie miejsca postojowe na wymienionych lotniskach zostaną zarezerwowane, będzie negocjować rozszerzenie usługi także na inne lotniska. Oferta miejsc postojowych obejmuje różne typy samolotów, zarówno wąskokadłubowych jak i szerokokadłubowych, jednak decydujące znaczenie zawsze będą miały wymiary danego samolotu i parametry dostępnych miejsc postojowych na lotniskach.

Nasi wysoko wykwalifikowani mechanicy i inżynierowie będą pracować zarówno w swojej macierzystej bazie w Pradze jak i na innych lotniskach, gdzie będą mogli wykonywać zlecone zadania obsługi technicznej samolotów. Wszystkie przeglądy z zakresu obsługi bazowej samolotów wąskokadłubowych z rodzin Boeing 737, Airbus A320 i ATR 42/72 będą prowadzane bezpośrednio w naszym hangarze zlokalizowanym na lotnisku Václava Havla w Pradze, gdzie dla naszych klientów dostępne są również inne obiekty techniczne należące do CSAT – dodał Pavel Hales.

Regularne przeglądy techniczne, w tym podwozia, modyfikacje, wymiany części zamiennych, naprawy lakieru i inne powiązane czynności mogą być wykonywane również w okresie parkowania samolotów (CSAT obsłuży samoloty Jet2.com, 2019-12-05).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.