Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy lot na MSK

Astronautyka, 14 października 2020

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz MS-17 przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o 11:48 czasu moskiewskiego (10:48 czasu polskiego), po rekordowo krótkiej podróży, trwającej zaledwie 3 h 3 min, w trakcie której dwukrotnie okrążył Ziemię.

Sojuz MS-17 widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej / Zdjęcie: Roskosmos

Na pokładzie Sojuza MS-17, który wystartował dzisiaj, 14 października 2020, z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, znajdowało się troje kosmonautów – Amerykanka Kathleen Rubins, która w 2016 spędziła 2145 dnia na MSK oraz Rosjanie Siergiej Kud-Swierczkow i Siergiej Ryżykow, który był członkiem załogi MSK przez prawie pół roku na przełomie 2016/2017. Wszyscy mają powrócić na Ziemię po 177 dniach w kosmosie, w kwietniu przyszłego roku. W ramach badań kosmonauci mają dwukrotnie wyjść w otwartą przestrzeń – w listopadzie br. i w lutym 2021.

Obecnie załogę MSK stanowią Amerykanin Chris Cassidy (dowódca) i dwaj Rosjanie – Anatolij Iwaniszyn i Iwan Wagner. Ich powrót na Ziemię na pokładzie Sojuza MS-16 zaplanowany jest 21 października br. (Kolejny rekord Progriessa, 2020-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.