Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie MILVEHCOE w Australii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 października 2020

13 października Rheinmetall dokonał oficjalnego otwarcia centrum MILVEHCOE w Australii. Obiekt został ulokowany w Redbank w stanie Queensland. Centrum zapewni zdolności w zakresie projektowania, opracowywania i produkcji pojazdów wojskowych i systemów wieżowych. W otwarciu wziął udział premier Australii Scott Morrison oraz delegacje z izby niższej parlamentu, senatorzy i reprezentanci resortu obrony i przemysłu zbrojeniowego.

W MILVEHCOE w Redbank znajdzie zatrudnienie ponad 450 osób, w tym wysoko wykwalifikowany personel techniczny / Zdjęcie: Rheinmetall

MILVEHCOE to obiekt o powierzchni 11 ha. Mieści kierownictwo lokalnego oddziału Rheintemall i hub przemysłowy odpowiedzialny za produkcję pojazdów dla Sił Zbrojnych Australii. To tutaj będą produkowane wozy rozpoznawcze Boxer 8x8 CRV zamówione w programie Land 400 Phase 2 i ciężarówki logistyczne pozyskane w ramach programu Land 121 Phase 3B/5B.

W skład MILVEHCOE wchodzi: część badawcza odpowiedzialna za projektowanie i produkcję pojazdów, systemów wieżowych, pancerzy, uzbrojenia, elektroniki, elektrooptyki i symulatorów; tor testowy dla pojazdów i komora do testów elektromagnetycznych; kryta strzelnica; laboratorium do integracji systemów oraz budynki przeznaczone dla personelu badawczego, szkoleń, personelu zarządzającego przetargami, projektami, finansami, personelu ds. marketingu, prawa i zarządzania (Pierwsze elementy MILVEHCOE przekazane, 2020-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.