Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USMC odbiera pierwsze ACV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 października 2020

Iveco Defence Vehicles poinformowało o dostarczeniu do USMC pierwszej partii 18 wozów Amphibious Combat Vehicle (ACV). Jest to kluczowy moment w procesie wymiany przestarzałych amfibii AAV-7.

Po 5 latach prac B+R i testów ACV zaczynają trafiać do służby liniowej w jednostkach UMSC / Zdjęcie: BAE Systems

ACV zostały dostarczone do jednego z plutonów USMC, gdzie rozpoczną służbę liniową. Za dostawy amfibii odpowiada BAE Systems, które jest partnerem Iveco Defence Vehicles w programie ACV. Obecnie trwa niskoseryjna produkcja pojazdów. Jak zapowiada producent, dostawy amfibii z produkcji pełnoseryjnej rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Dotychczas USMC zamówił 116 amfibii ACV. Docelowo do Korpusu Piechoty Morskiej USA trafi nawet około 800 pojazdów, które zastąpią używane od dekad AAV-7. Poza dostarczanym obecnie wariantem transportera piechoty ACV-P, Marines pozyskają w przyszłości pojazdy w wariancie bojowego wozu piechoty ACV-30, wozu dowodzenia ACV-V i wozu pomocy technicznej ACV-R (ACV wkrótce trafi do służby, 2020-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.