Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej ACV dla Marines

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 27 lutego 2020

US Marine Corps zamówił dodatkowe 26 pływających transporterów opancerzonych Amphibious Combat Vehicles (ACV) za kwotę 113,5 mln USD. Będą one pochodziły z produkcji niskoseryjnej. Pojazdy dostarczy ich producent – BAE Systems we współpracy z Iveco Defence Vehicles

Podpisany kontrakt zwiększył pulę zamówionych ACV do 116 pojazdów / Zdjęcie: BAE Systems 

Zamówienie zbliża cały program do rozpoczęcia produkcji seryjnej nowych amfibii. Obecnie są one wytwarzane w zakładach w: Stafford w Virginii; San Jose w Kalifornii; Sterling Heights w Michigan; Aiken w Karolinie Południowej i w Yorku w Pennsylvanii. Małoseryjna produkcja ACV jest prowadzona od 2018.

ACV zastępują eksploatowane od dekad w USMC amfibie AAV. Przeznaczone będą do prowadzenia operacji desantowych z morza. Charakteryzują się one trakcją 8x8 i mają masę 32 t. Wytwarzane są one obecnie głównie w wariancie transportera opancerzonego ACV-P. Jednakże istnieją plany wprowadzenia do eksploatacji wariantów specjalistycznych, takich jak wóz dowodzenia ACV-V, wóz bojowy z 30-mm armatą automatyczną ACV-30, czy też wóz pomocy technicznej ACV-R (Więcej ACV dla USMC, 2019-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.