Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-117A w Miramar

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 21 października 2020

20 października 2020 dwa samoloty stealth F-117A przyleciały do MCAS Miramar na północ od San Diego. Używały swojego typowego radiowego znaku wywoławczego – Knight. Wylądowały około 17:30 czasu lokalnego, zgodnie z rutynowymi procedurami VFR.

F-117A lądujący 20 października 2020 ok. 17:30 w MCAS Miramar / Zdjęcie: Colin Odneal via theaviationist

Nie wiadomo, w jakim celu F-117A przyleciały do Miramar. Lądowanie zostało zarejestrowane przez przypadkowych widzów. Jednym z nich był Colin Odneal. Jego zdjęcia, wykonane smartfonem, opublikował portal theaviationist.

F-117A zostały oficjalnie wycofane z uzbrojenia US Air Force w 2008 (Pożegnanie F-117A, 2008-03-11). Większość z nich trafiła do magazynu w Tonopah Test Range, a część przekazano muzeom w USA. Jednak w ostatnich latach pojawiło się wiele doniesień o wznowieniu lotów przynajmniej kilku samolotów tego typu (F-117 nadal latają, 2014-10-07). Nie wiadomo, jaki jest ich cel.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.