Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Publiczna prezentacja F-39A w Brazylii

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 25 października 2020

23 października 2020, w trakcie Dnia Lotników i Dnia Brazylijskich Wojsk Lotniczych w stolicy państwa – Brasilii po raz pierwszy publicznie zaprezentowano najnowszy samolot myśliwski F-39A (F-39 już w Brazylii, 2020-09-25). W ceremonii uczestniczył prezydent Jair Bolsonaro, minister obrony Fernando Azevedo e Silva, dowódca wojsk lotniczych Air Lieutenant Brigadier Antonio Carlos Moretti Bermudez oraz ambasador Szwecji Johanna Brosmar-Skoogh, dowódca szwedzkich wojsk lotniczych Major General Carl-Johan Edström i prezes Saab Micael Johansson.

Samolot bojowy F-39A po raz pierwszy zaprezentowany w trakcie Dnia Lotników i Dnia Brazylijskich Wojsk Lotniczych w stolicy państwa – Brasilii / Zdjęcie: Saab

F-39A jest brazylijskim oznaczeniem Gripena E. W 2014 Brazylia zakupiła 28 samolotów Gripen E i 8 dwumiejscowych Gripen F wraz z prawami do produkcji i montażu w rodzimy zakładach Embraer. To kolejny przykład dbałości o własny przemysł oraz rozwój własnej kadry inżynierskiej i naukowej w przypadku zakupu ważnego systemu uzbrojenia. Warto zauważyć, że zupełnie inaczej dzieje się w Polsce.

Pierwszy egzemplarz F-39A wyprodukowano w Szwecji i dostarczono drogą morską do portu w Navegantes. Na miejscowym lotnisku wykonano próby kołowania i 24 września F-39A wykonał lot do Gavião Peixoto (São Paulo State), które jest miejscem badań w locie Embraera i gdzie umiejscowiono Gripen Flight Test Center.

Próby nowego samolotu w pierwszej kolejności skupiają się na działaniach Gripena w warunkach wilgotnego klimatu tropikalnego, tak różnego od klimatu Szwecji. Gripeny zostały sprzedane także do Republiki Południowej Afryki, ale tamtejszy klimat jest bardziej suchy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.