Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja F-39 w Brazylii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 08 lipca 2020

W zakładach Saab Aeronáutica Montagens (SAM) w São Bernardo do Campo w Brazylii rozpoczęto produkcję zespołów wielozadaniowych samolotów bojowych F-39 Gripen dla Força Aérea Brasileira (wojsk lotniczych Brazylii). Zostaną one następnie dostarczone do zakładów Embraera w Gavião Peixoto w São Paulo w Brazylii i do Linköping w Szwecji, gdzie odbywa się montaż końcowy F-39.

Embraer ma dostarczyć FAB pierwszego Gripena zmontowanego w Brazylii w 2024 / Zdjęcie: Saab

Brazylia zamówiła 36 F-39 – 28 jednomiejscowych (E) i 8 dwumiejscowych (F). 13 z nich zostanie zmontowanych w Szwecji przez pracowników Saaba. Kolejnych 8 także będzie zmontowanych w Linköping, jednak prace te wykonają Brazylijczycy. W 2021 w zakładach w Gaviao Peixoto rozpocznie się montaż końcowy 15 ostatnich samolotów zamówionych przez FAB.

Pierwszymi zespołami, które wytworzono w SAM są stożek ogonowy i przednia część kadłuba jednomiejscowej wersji F-39. Następnie w São Bernardo do Campo zostaną wyprodukowane hamulce aerodynamiczne, tylna część kadłuba, keson skrzydła i i przednia część kadłuba wersji dwumiejscowej.

Obecnie w SAM zatrudnionych jest ponad 70 wysoko wykwalifikowanych pracowników, z których połowa uczestniczy lub już uczestniczyła w szkoleniu w Szwecji (Rozpoczęto produkcję F-39F, 2020-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.