Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy A400M dla Belgii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 23 grudnia 2020

Wczoraj, 22 grudnia, w zakładach Airbusa w Sewilli personel Luchtcomponent / Composante Air (wojsk lotniczych Belgii) odebrał pierwszy, z siedmiu zamówionych, samolot transportowy A400M (nr ser. MSN106). Następnie samolot wykonał przelot do macierzystej bazy w Melsbroek, gdzie wylądował po godz. 14 i został powitany salutem wodnym.

Pierwszy belgijski A400M, noszący znaki takt. CT-02 / Zdjęcia: Airbus, MO Belgii

Drugi A400M dla Belgii zostanie dostarczony na początku 2021. Wszystkie belgijskie samoloty tego typu, razem z jedynym A400M należącym do Lëtzebuerger Arméi (Sił Zbrojnych Luksemburga) wejdą w skład stacjonującej tam mieszanej 20. eskadry 15. Skrzydła Transportowego Luchtcomponent / Composante Air (Luksemburg odebrał A400M, 2020-10-08).

Alberto Gutierrez, szef działu samolotów wojskowych Airbus Defence and Space, powiedział: Dzięki dostawie tego samolotu wszyscy początkowi klienci programu są już posiadaczami A400M. MSN106 dołączy do luksemburskiego A400M w dwunarodowej jednostce, powołanej we współpracy z Belgią. Pomimo wyzwań związanych z pandemią SARS-CoV-2, nasze zespoły dostarczyły w tym roku wszystkie 10 samolotów tego typu klientom zgodnie z planem. Tym samym flota eksploatowanych na świecie A400M zwiększyła się do 98 samolotów.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.