Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy A400M dla Belgii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 04 sierpnia 2020

W zakładach Airbusa w Sewilli 30 lipca oblatano pierwszy samolot transportowy A400M dla Luchtcomponent / Composante Air (wojsk lotniczych Belgii).

Pierwszy belgijski A400m startuje do inauguracyjnego lotu / Zdjęcie: Airbus

Podczas lotu załoga producenta z powodzeniem wykonała wszystkie próby przewidziane dla seryjnych A400M. Belgijski samolot (nr ser. MSN106) nosi nr takt CT-02. Numer CT-01 został nadany jedynemu A400M zakupionemu przez Luksemburg, który również wejdzie w skład 20. eskadry belgijskiego 15. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, stacjonującego w bazie Melsbroek (Oblot A400M dla Luksemburga, 2020-04-14).

Belgia zamówiła 7 A400M. Nowe samoloty zastąpią taką samą liczbę używanych obecnie transportowców C-130H Hercules. Te ostatnie, wraz z silnikami, śmigłami, częściami zamiennymi i wyposażeniem do obsługi naziemnej, zostały sprzedane spółce Sabena Aerospace, która zaoferuje je na rynku wtórnym, wraz z zapewnieniem obsługi technicznej (A400M certyfikowany do zrzutów spadochroniarzy, 2020-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.