Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Masowe desanty z A400M

Lotnictwo wojskowe, 07 października 2019

Airbus zakończył próby w locie samolotu A400M, wynikające z konieczności potwierdzenia zdolności do jednoczesnego zrzutu 80 spadochroniarzy metodą na linę przez drzwi na obydwu burtach (40+40) wraz z pełnym wyposażeniem w trakcie jednego przelotu. Próby zorganizowano we współpracy z francuską DGA oraz siłami zbrojnymi Francji i Belgii.

Przez drzwi na obydwu burtach A400M desantowało się jednocześnie 80 spadochroniarzy z pełnym wyposażeniem / Zdjęcia: Airbus

Zakończona sukcesem seria 9 lotów, w trakcie których desantowało się łącznie 564 żołnierzy, wykonana nad zrzutowiskiem Ger Azet w południowej Francji w warunkach dziennych, wynikała także z obowiązku certyfikacji samolotu do zrzutu 58 skoczków przez drzwi desantowe na jednej (wybranej) burcie. To zarazem maksymalna liczba żołnierzy, których można desantować metodą na linę przez jedne drzwi A400M.

Wspomniane sprawdziany kończą etap prób certyfikacyjnych zdolności desantowych A400M. Producent oczekuje na zakończenie formalności w pierwszej połowie 2020. Przeprowadzone próby w locie torują również drogę do jednoczesnego zrzucania do 116 spadochroniarzy w jednym przelocie oraz uzyskania certyfikatu uprawniającego do wykonywania zrzutów w konfiguracjach mieszanych (Próby tankowania H225M z A400M, 2019-09-24, Desant z A400M, 2016-07-15).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra