Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy dywizjon 2S35 w służbie w tym roku

Wojska lądowe, 11 stycznia 2021

Jak poinformowały służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej jeszcze w tym roku do służby trafi pierwszy dywizjon nowych armatohaubic 2S35 Koalicja-SW. 18 takich systemów odbierze dywizjon artylerii z 2. Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Główne uzbrojenie armatohaubicy 2S35 Koalicja-SW stanowi 152-mm działo 2A88 z lufą o długości 52 kalibrów / Zdjęcie: MO FR

Dywizjon ma wziąć udział w tegorocznych ćwiczeniach Zapad-2021. Według wcześniejszych zapowiedzi 2S35 mają przejść serię testów państwowych, które zakończą się certyfikacją armatohaubic w 2022. Możliwe zatem, że pojawienie się na ćwiczeniach jednostki wyposażonej w Koalicję-SW odbędzie się w ramach prowadzonych testów państwowych.

2S35 bazuje na podwoziu czołgu T-90. Załoga to 3 żołnierzy: kierowca, dowódca i działonowy. Główne uzbrojenie Koalicji-SW stanowi działo 2A88 kal. 152 mm z lufą o długości 52 kalibrów. Proces ładowania jest w pełni zautomatyzowany – według deklaracji producenta szybkostrzelność przekracza 10 strz./min i może dochodzić do 16 strz./min. Donośność uzbrojenia ma sięgać 70 km z użyciem amunicji z dodatkowym napędem. Dodatkowe uzbrojenie stanowi zdalnie sterowany moduł uzbrojenia 6S21 z 12,7-mm wkm Kord. Jak na rosyjskie standardy armatohaubica ma mieć także bogate wyposażenie elektroniczne łączące systemy dowodzenia, kierowania ogniem, nawigacji, łączności i świadomości sytuacyjnej załogi (Pierwsze 2S35 dostarczone wojsku, 2020-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.