Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SmartLynx będą operować dla DHL

Lotnictwo cywilne, 25 lutego 2021

Łotewskie towarzystwo SmartLynx, będące częścią Avia Solutions Group, planuje pozyskać dwa frachtowce Airbus A321P2F. Samoloty będą eksploatowane przez spółkę zależną SmartLynx Malta, wykonującą loty dla DHL Express.

Samolot towarowy Airbus A321P2F w barwach SmartLynx Cargo / Ilustracja: SmartLynx

W DHL jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy światowym pionierem w branży, jeśli chodzi o wprowadzanie na rynek nowej generacji frachtowców przebudowanych z samolotów pasażerskich. Ciągłe unowocześnianie naszej floty ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu. Będąc liderem na świecie dzięki opracowaniu A330-300P2F i pomyślnemu wdrożeniu [tego typu do eksploatacji], naturalne jest, że kontynuujemy dodawanie mniejszych samolotów z rodziny A321 do naszej globalnej floty frachtowców – stwierdził Geoff Kehr, wiceprezes DHL Express ds. globalnego zarządzania flotą lotniczą (DHL Express dostarczają szczepionki , 2021-01-15).

Z przyjemnością informujemy o najnowszym kliencie w naszym portfolio. Dzięki dwóm nowym frachtowcom DHL zwiększy swoją gotowość do reagowania na rosnące zapotrzebowanie na ładunki lotnicze – dodał Zygimantas Surintas, dyrektor generalny SmartLynx Malta.

Smartlynx Malta planuje, że w przyszłym roku będzie posiadać jeszcze 4 A321F. Celem biznesowym towarzystwa jest stanie się w ciągu najbliższych trzech lat jednym z największych przewoźników towarowych używających samolotów wąskokadłubowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.