Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przekazanie ARA Piedrabuena

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 kwietnia 2021

Wczoraj, 13 kwietnia w stoczni Kership w Concarneau kapitan Víctor Ortiz, przedstawicieli Armada de la República Argentina (marynarki wojennej Argentyny) we Francji odebrał od producenta okręt patrolowy ARA Piedrabuena (P-52). Załogę jednostki stanowi 44 oficerów i marynarzy, którzy przeszli już szkolenie w jego eksploatacji pod okiem specjalistów z Naval Group i Kership.

Podniesienie bandery Armada de la República Argentina na patrolowcu patrolowy ARA Piedrabuena (P-52) / Zdjęcie: Naval Group

Dostawa jest częścią kontraktu podpisanego przez Naval Group z Argentyną w 2019, dotyczącego zakupu 4 patrolowców. Pierwszy z nich, ARA Bouchard (P-51, dawny francuski L'Adroit), został dostarczony Argentyńczykom w grudniu 2020, dwa miesiące przed planowanym terminem (Wodowanie ARA Piedrabuena , 2020-10-05).

W porównaniu z nim w konstrukcji ARA Piedrabuena wprowadzono zmiany dotyczące uzbrojenia, napędu, układu sterowania, a kadłub wzmocniono, aby umożliwić jego operowanie na pokrytych lodem wodach Antarktyki. Patrolowiec może rozwinąć prędkość ponad 20 w., a jego autonomiczność wynosi 3 tygodnie. Dodatkowo okręt może zabrać 20 osób.

Kolejne okręty, ARA Almirante Storni (P-53) i Bartolomé Cordero (P-54) mają trafiać do Armada de la República Argentina co sześć miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.