Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie ARA Piedrabuena

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2020

W stoczni Kership we francuskim Concarneau zwodowano 1 października okręt patrolowy ARA Piedrabuena (P-52), przeznaczony dla Armada de la República Argentina (marynarki wojennej Argentyny). W ceremonii udział wzięli przedstawicielka ambasady Argentyny we Francji Silvina Murphy, dyrektor handlowy Naval Group na Amerykę Łacińską Michela Olivie, dyrektora projektu OPV ARA Jean-Cloude Flandran i prezes Kership Patrick De Leffe.

P-52 został ochrzczony imieniem słynnego argentyńskiego marynarza, komandora Luisa Piedrabueny / Zdjęcie: Naval Group

Okręt został ochrzczony imieniem słynnego argentyńskiego marynarza komandora Luisa Piedrabueny, który zmarł 10 sierpnia 1883 w Buenos Aires w wieku 49 lat. Jego działania w południowej Argentynie umocniły suwerenność narodową w czasach, gdy ziemie te były praktycznie niezamieszkane i nie były chronione przez państwo. Jego biografowie uważają go za jednego z najważniejszych bohaterów Patagonii.

ARA Piedrabuena jest drugim z czterech okrętów patrolowych, jakie rząd w Buenos Aires zakupił we Francji. Pierwszy z nich, ARA Bouchard (P-51) to dawny francuski L'Adroit, który został zbudowany przez Naval Group (dawniej DCNS) przy wykorzystaniu własnych środków finansowych, następnie przekazany Marine Nationale (marynarce wojennej Francji) jako jednostka testowa, a końcu sprzedany Argentynie (Patrolowce Naval Group dla Argentyny, 2019-02-15).

Kolejne trzy okręty są budowane od podstaw we Francji, jako jednostki długości 87 m i szerokości 14 m i wyporności 1650 t i rozwijać do 20 w. Zasięg oblicza się na ok. 13 tys. km. Na pokładzie znajduje się miejsce dla 40 członków załogi i 19 pasażerów. Jednostki mają m.in. wzmocnione kadłuby, dzięki czemu będą mogły operować na wodach nieopodal wybrzeży Antarktydy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.