Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Strzelania ppk Spike LR z ZSSW-30

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 kwietnia 2021

W listopadzie 2020, na poligonie w Nowej Dębie, w ramach państwowych badań kwalifikacyjnych, realizowano badania Zdalnie Sterowanego Systemu Wieżowego (ZSSW-30) zintegrowanego z KTO Rosomak. Podczas badań poligonowych ZSSW-30 sprawdzono możliwości ogniowe wyrzutni ppk przy użyciu pocisku Spike LR.

Strzelania ppk Spike z ZSSW-30 przeprowadzono w listopadzie ub. r. na poligonie w Nowej Dębie / Zdjęcia: Huta Stalowa Wola

Przed strzelaniem w siedzibie Huty Stalowa Wola, odbyło się szkolenie teoretyczne, w trakcie którego przedstawiciele dostawcy ppk przeszkolili pracowników na symulatorze stacjonarnym z obsługi wyrzutni ppk. Podczas testów poligonowych wykonano pięć tzw. zadań ogniowych pocisków z bojową głowicą kumulacyjną.

 

Pierwsze strzelania pociskami Spike z ZSSW-30 przeprowadzono po rozpoczęciu badań pierwszego prototypu wieży ZSSW-30 w lipcu 2016. Pozytywne wyniki tych strzelań pozwoliły kontynuować prace zmierzające do rozpoczęcia badań kwalifikacyjnych.

Strzelania bojowe z ppk pozwoliły zamknąć ważny etap i potwierdzić zdolność ZSSW-30 do niszczenia wozów bojowych przeciwnika. Zakończenie prac badawczo-rozwojowych otworzy zaś ścieżkę do rozpoczęcia w rozmów z IU MON na dostawy pierwszej partii tego systemu do SZ RP (Poligonowe próby Borsuka, 2020-10-27).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.