Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Strzelanie AARGM-ER

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 sierpnia 2021

Personel US Naval Air Systems Command (Navair) zrealizował 19 lipca 2021 pierwsze odpalenie nowego przeciwradiolokacyjnego kierowanego pocisku rakietowego AGM-88G AARGM-ER z głowicą bojową. Jego nosicielem był wielozadaniowy samolot bojowy F/A-18E Super Hornet. Próbę przeprowadzono na poligonie morskim Point Mugu.

F/A-18E z podwieszonym pociskiem AARGM-ER. Według producenta jego zasięg jest dwukrotnie większy niż używanego obecnie AGM-88E / Zdjęcie: NAVAIR

Jak podano w relacji podczas strzelania zrealizowano wszystkie zakładane cele – ocenę ogólnej integracji pocisku, osiągi silnika rakietowego i rozpoczęcie walidacji modelowania i symulacji. Oczekuje się, że małoskalowa produkcja seryjna AGM-88G rozpocznie się w najbliższych miesiącach, co pozwoli na dostarczenie pierwszych pocisków wojsku.

Zgłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej AARGM-ER planowane jest w roku budżetowym 2023. Do przenoszenia AGM-88G przystosowane będą wielozadaniowe F/A-18E/F Super Hornet i F-35A/B/C Lightning II oraz samoloty walki elektronicznej EA-18G Growler (Próby w locie AARGM-ER, 2020-06-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.