Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AARGM-ER dla F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, 24 lipca 2019

Departament Obrony USA przyznał Lockheed Martinowi kontrakt w wysokości 34,7 mln USD na zakończenie prac związanych z modyfikacją wewnętrznych komór uzbrojenia wielozadaniowego samolotu bojowego F-35 Lightning II  do lipca 2022. Modyfikacja polegać ma na wzmocnieniu jednej z wręg wzmocnionych w kadłubie.

Modyfikacja komór uzbrojenia F-35 ma umożliwić przenoszenie w nich także pocisków przeciwradiolokacyjnych AGM-88G AARGM-ER / Zdjęcie: US Marine Corps

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o przystosowanie F-35 do przenoszenia nie tylko 6 kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120 AMRAAM (dzięki urządzeniu o nazwie Sidekick, Pomocnik dla F-35, 2019-05-06), ale także przeciwradiolokacyjnych kpr dalekiego zasięgu AGM-88G AARGM-ER (Advanced Anti-Radiation Guided Missile – Extended Range, Kontrakt na AGM-88G AARGM-ER, 2019-03-09).

Projekt jest finansowany przez wszystkie trzy amerykańskie rodzaje sił zbrojnych, będące użytkownikami F-35 – US Marine Corps, US Navy i US Air Force. Te ostatnie opracowują nową wersję AARGM-ER, która nosi nazwę Stand-in Attack Weapon. AARGM-ER nie został jeszcze zatwierdzony do sprzedaży eksportowej, jednak potencjalni nabywcy zagraniczni wpłacili już ok. 7 mln USD na finansowanie projektu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.