Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

220 Lilium Jet dla Azul

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 sierpnia 2021

Brazylijskie linie Azul postanowiły zakupić 220 samolotów elektrycznych pionowego startu i lądowania Lilium Jet. Transakcja wyceniono na 1 mld USD, co oznacza, że cena jednostkowa samolotu to nieco ponad 4,5 mln USD.

Elektryczny pionowzlot Lilium ma być przystosowany do przewozu pilota i 6 pasażerów. Pierwsze samoloty mają zostać dostarczone liniom Azul w 2025 / Ilustracja: Lilium

Azul i Lilium zamierzają współpracować oferując przewozy lotnicze w Brazylii, gdzie na trasach krajowych rocznie samolotami podróżuje ok.100 milionów pasażerów. Kraj Kawy jest dobrym rynkiem dla samolotów klasy biznes i śmigłowców, które są powszechnie używane jako sposób uniknięcia korków w dużych miastach, takich jak Rio de Janeiro czy São Paulo.

Zgodnie z warunkami umowy, która jeszcze nie została sfinalizowana, Azul będzie zajmować się obsługą techniczną i bieżącą floty Lilium Jet, a także wspierać wysiłki producenta, aby uzyskać niezbędne Certyfikaty Typu i zgody na działalność operacyjną w Brazylii. Natomiast Lilium zapewni urządzenia do monitorowania stanu samolotów i dostawy akumulatorów i innych części zamiennych (7-miejscowy Lilium Jet, 2021-04-03).

Azul są największą krajową linią lotniczą w Brazylii pod względem obsługiwanych miast i liczby codziennych lotów. Nasza marka, nasza wyjątkowa siatka połączeń i nasz potężny program lojalnościowy dają nam narzędzia do stworzenia rynków i popytu na loty Lilium Jet w Brazylii – powiedział prezes Azul John Rodgerson (Tropikalne malowanie Azul, 2020-12-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.