Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obsługa Finnair w Pyrzowicach

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 13 września 2021

Niedawno należąca do grupy Avia Prime polska spółka Linetech zakończyła obsługę bazową samolotów Embraer E190 linii Finnair, prowadzoną od listopada 2019 na lotnisku w Pyrzowicach. Współpraca będzie jednak kontynuowana w sezonie obsługi ciężkiej 2021/2022, który rozpocznie się jesienią br., a terminy wizyt pierwszych fińskich Embraerów E190 zostały już zaplanowane.          

Od momentu nawiązania współpracy z liniami Finnair w połowie 2019, Linetech obsłużył niemal 70% Embraerów E190 należących do tego przewoźnika / Zdjęcie: Linetech

To dla nas wyjątkowa okazja, ponieważ obecność przewoźników takiej rangi jak Finnair, zawsze nas rozwija. W tym przypadku wysokie wymagania fińskiego przewoźnika spotykają się z naszym bogatym doświadczeniem w obsłudze Embraerów. Dzięki tej współpracy znajdujemy nowe metody na rozwój i optymalizację, nawet w skali mikro. Nasz szybki czas przeglądu i eksperckie podejście do wymagań serwisowych pozostaje nie do pobicia w Polsce i Europie – powiedział prezes grupy Avia Prime i Linetech Piotr Kaczor.

W 2020 Linetech dokonał przeglądów i wymaganych przez producenta modyfikacji około 30% floty Embraerów należących do linii Finnair. Grupa Avia Prime nawiązała współpracę z tym przewoźnikiem poprzez Linetech w połowie 2019. Od początku kooperacji Linetech obsłużył niemal 70% Embraerów E190 należących do Finnair. Polski Linetech słynie z obsługi Embraerów E190 i mniejszych E170, a przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w bazie w Katowicach przewijało się nawet ponad 60 samolotów tego typu rocznie.

Bezpieczeństwo, efektywność kosztowa oraz punktualność są absolutnym filarem udanych przeglądów ciężkich. Współpraca organizacji obsługowej i przewoźnika musi być wręcz idealna, by zapewnić zadowalające rezultaty. Oparta na zaufaniu współpraca i integracja to podstawa, dlatego cieszymy się z tego, co wspólnie osiągnęliśmy i przedłużamy współpracę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne etapy rozwoju naszej relacji z Linetech i Avia Prime – skomentował wiceprezes ds. technicznych Finnair Juha Ojala.         

Dzięki konsekwentnie prowadzonemu programowi rozbudowy infrastruktury, Katowice to nie tylko obsługa ruchu pasażerskiego i cargo, ale także duża baza, w której przeprowadza się przeglądy techniczne samolotów. Linetech jest jednym z naszych najważniejszych partnerów w obszarze obsługi technicznej, który od 2012 korzysta z hangaru wybudowanego przez GTL. Odpowiednie zaplecze infrastrukturalne pyrzowickiego lotniska powoduje, że Linetech może realizować tutaj duże kontrakty dla znaczących europejskich przewoźników, takich jak np. Finnair. Warto zaznaczyć, że w Pyrzowicach kontynuujemy proces rozbudowy bazy do obsługi technicznej. Trwa budowa trzeciego hangaru o powierzchni 9,3 tys. m² i przedhangarowej płyty postojowej o powierzchni 6,5 ha z dziewięcioma stanowiskami dla samolotów wielkości np. Boeinga 737. Nowy fragment płyty do użytku chcemy oddać w czwartym kwartale br., a trzeci hangar w połowie 2022 – powiedział prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (Trzeci hangar w Pyrzowicach, 2021-05-06).

Linetech jest częścią polsko-czeskiej grupy Avia Prime. W jej skład wchodzą także słoweńskie Adria Tehnika i zakupione pod koniec 2019 serbskie JAT Tehnika, również zajmujące się obsługą techniczną samolotów pasażerskich. Do przewoźników, którzy współpracują z grupą poprzez polską spółkę należą: Lufthansa, SAS, Norwegian, ASL Airlines, TUI, Luke Air i British Airlines CityFlyer.

Dzięki działaniu w ramach międzynarodowej grupy o wspólnym kapitale i zarządzie, polski Linetech zyskał dostęp do łącznie 34 miejsc obsługowych, zaplecza naprawy i testów silników oraz warsztatów i certyfikatów pokrywających 100% potrzeb klientów podczas przeglądów samolotów. Jako część grupy, Linetech należy do ścisłej czołówki dostawców usług obsługowych dla linii lotniczych w Europie.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.